BRAMY FASADOWE I BRAMY SZKLANE

tel 605 552 550     tel 793 903 030     tel 513 829 318

GARAŻOWE BRAMY FASADOWE

Bramy fasadowe (bramy elewacyjne) pozwalają na harmonijne zintegrowanie wyglądu bramy z elewacją budynku i uzyskanie efektu ukrycia jej w elewacji.

Poszycie bramy do wypełnienia przez odbiorcę może być wykonane z drewna, metalu, ceramiki, tworzywa sztucznego, włókno cementu i wielu innych materiałów – według własnego pomysłu.

Konstrukcję opartą na przemysłowej bramie segmentowej  tworzą profile ramowe i płyty aluminiowe wypełnione pianką poliuretanową. Wzmocnione sprężyny umożliwiają przeniesienie zwiększonego dodatkowego ciężaru.  Poszycie bramy montuje się na poziomych profilach (opcjonalnie dostępne są pionowe profile montażowe), do których łatwo i w niewidoczny sposób mocuje się materiał wykończeniowy elewacji.

Maksymalne wymiary: 7.0m x 4.5m. Izolacyjność termiczna na przykładzie bramy 5x5m: U=2,6 W/(m2*K).

Prawidłowe osadzenie bramy fasadowej wymaga ścisłej współpracy już na etapie projektowania garażu. Należy przewidzieć między innymi szczegóły mocowania, podział paneli, głębokość wysunięcia od ściany budynku, typ i ciężar poszycia.

Tańszym rozwiązaniem jest zastosowanie bramy uchylnej w konstrukcji przygotowanej do samodzielnego wypełnienia. Brama uchylna tego typu nie posiada docieplenia i nie jest zalecana do garaży ogrzewanych, ale w miejscach mniej wymagających stanowi ciekawy element architektoniczny i pozwala na dużą kreatywność projektowania.

Bramy fasadowe stanowią ekskluzywną ligę wśród bram garażowych i są wciąż rzadkością na polskim rynku, głównie z uwagi na cenę i konieczność precyzyjnego projektowania,  ale unikalny efekt końcowy jest tego wart.

SEGMENTOWE BRAMY SZKLANE

Bramy tego typu są najczęściej stosowane w nowoczesnych obiektach publicznych i halach przemysłowych, jednak również w budownictwie indywidualnym mogą stać się interesującym rozwiązaniem architektonicznym – jako niekonwencjonalna przesłona garażu, a nawet podnoszona szklana ściana. To drugie rozwiązanie świetnie współgra z loftowymi i industrialnymi wnętrzami, ale może znaleźć zastosowanie również w bardziej klasycznych budynkach czy obiektach typu HoReCa.
Zaletą bram przeszklonych jest doświetlenie pomieszczenia, w którym jest zainstalowana, co eliminuje potrzebę używania sztucznego światła w ciągu dnia, a ponadto optycznie powiększają wnętrze pomieszczenia.

Segmentowe bramy szklane oparte są na systemie bram przemysłowych ALR Hormann, podobnie jak bramy fasadowe.

VITRAPLAN

Najbardziej ekskluzywna wersja segmentowej bramy szklanej wyróżniona prestiżową nagrodą Red Dot Design Award. To brama bez widocznych profili, wyposażona w idealnie zlicowane przeszklenie Duratec z tworzywa sztucznego, które długo pozwala utrzymać ich dobrą przejrzystość. Trwałą ochronę przed zarysowaniami i śladami czyszczenia stanowi specjalna powierzchnia zewnętrzna szyby – taka sama jaką stosuje się w reflektorach samochodowych.. Całość sprawia wrażenie zamkniętej i wizualnie jednolitej płaszczyzny. Profile ramy są dostosowane kolorystycznie do szarego lub brązowego przeszklenia.
Maksymalne wymiary: 7.0m x 6.0m. Izolacyjność termiczna na przykładzie bramy 5x5m: U=2,6 W/(m2*K).
W zakresie wodoszczelności i odporności na obciążenia wiatrowe bramy ALR Vitraplan spełniają wymagania 3 klasy.

ALR GLAZING

ALR F42 Glazing oraz ALR F67 Thermo Glazing to systemy wyposażone w panele ze szkła naturalnego. Ich cechą charakterystyczną jest doskonała przezierność i brak pionowych szczeblin do szerokości 3330 mm. Duże panoramiczne pola wypełnione przeszkleniem z naturalnego szkła zapewniają swobodny wgląd do pomieszczeń ekspozycji. Idealna brama jako okno wystawowe. Bramę można też wyposażyć również w inne rodzaje przeszkleń.
Maksymalne wymiary: 5.5m x 4.0m. Maksymalna izolacyjność termiczna na przykładzie bramy 5x5m: U= 1,7 W/(m2*K).

ALR THERMO

ALR 42 – wersja podstawowa oraz ALR 42 Thermo i ALR 67 Thermo – zalecane w przypadku podwyższonych wymagań w zakresie izolacyjności cieplnej. Bramy o grubości konstrukcji 42 i 67mm posiadają profile, w których strona zewnętrzna i wewnętrzna jest izolowana termicznie. Wersja ALR 42 Thermo wyposażona w przegrodę termiczną dostępna jest w wersji z przeszkleniem dwuszybowym, natomiast ALR 67 Thermo z termoprzegrodą posiada standardowo trzyszybowe przeszklenie. Inne warianty szyb – np. typ Klima lub poczwórna szyba z tworzywa sztucznego mogą jeszcze bardziej zwiększyć efektywność energetyczną.
Maksymalne wymiary: 10.0m x 7.5m (ALR 67). Maksymalna izolacyjność termiczna na przykładzie bramy 5x5m: U=1,6 W/(m2*K).

GALERIA INSPIRACJI